INDIE Północno – Wschodnie (Assam, Nagaland) + Festiwal Hornbill

19 336 zł/os. Logostour
Warszawa /
śr. 20.11 - czw. 05.12.2024
16 dni / 15 nocy
Dorośli: 2, dzieci: 0
według programu
Miejsce w pokoju 2 os.
Obliczanie ceny całkowitej ... wait ...
Rezerwuj wstępnie Kup on-line

UDOGODNIENIA

Kraj
INDIE
INDIE Północno-Wschodnie (Assam, Nagaland) + Festiwal Hornbill


Podróż na północny kraniec Indii. Płaskowyż Arunachal Pradesh i Nagaland oraz dolina Assamu to obszary do niedawna zamknięte dla turystów. Leżące u stóp Himalajów regiony zamieszkiwane są przez ostatnie plemiona Indii, które dzięki długiej izolacji zachowały oryginalne tradycje plemienne. Przeprawa przez rzekę Brahmaputrę na wyspę Majuli.

Dzień 1

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Indii.

Dzień 2

DELHI
Przylot do Delhi. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Odpoczynek po podróży. Czas wolny. Dla chętnych wycieczka fakultatywna (cena ok. 45 USD, min. 8 osób); zwiedzanie świątyni Akshardham, ukończonej z rozmachem w 2005 roku i uznanej za wyjątkowe osiągnięcie współczesnej architektury. Akshardham odzwierciedla dziedzictwo duchowości i tradycji architektonicznych Indii. Położona na brzegu rzeki Jamuny świątynia jest licznie odwiedzana przez mieszkańców i turystów z całego świata. Jest to największa świątynia miasta (główny hall ma 110 m długości), nad jej wykończeniem pracowało 7 tys. artystów. Po południu wizyta w Muzeum Narodowym szczycącym się bogatymi zbiorami od ery prehistorycznej do sztuki nowoczesnej. Następnie przejazd do serca miasta, do świątyni Gurudwara Bangla Sahib, głównego miejsca kultu Sikhów. Świątynia ta znana jest z Langar, posiłków wydawanych wszystkim potrzebującym, niezależnie od rasy czy religii.

Dzień 3

DELHI – DIBRUGARH (Assam)
Przelot do Dibrugarh, miasta położonego w najbardziej wysuniętym na północ zakątku stanu Assam, którego tło stanowią bujne i zielone plantacje krzewów herbacianych. Położone wzdłuż brzegów potężnej Brahmaputry, jest jednym z najstarszych i najważniejszych miast w Assam. Wieczorny spacer po mieście i lokalnym targu.

Dzień 4

DIBRUGARH – MON (Nagaland)
Wyjazd do prowincji Mon, leżącej w regionie Nagaland graniczącym z Birmą. Formalności granicznie. Mon zamieszkuje 17 plemion Naga, w tym Ao i Konyak. Naga zachowali liczne tradycje, takie jak zbieractwo, tkactwo, misterne rzeźby w drewnie, rytualne tańce. Wojownicy Naga, znani z brawurowych wypraw na Birmę i Assam, byli łowcami głów do wczesnych lat 50. XX w. Wojownicy wierzyli, że odcięcie głowy wroga pozwala na uwolnienie jego duszy. Zwiedzanie wioski znanej z dwóch dużych morungów – wspólnych domów dla chłopców i dziewcząt, które pełniły dawniej funkcje mieszkalne i edukacyjne. Tutaj przekazywano młodym pokoleniom plemienne tradycje, wierzenia i umiejętności. W morungach przechowuje się broń i trofea wojenne. Wizyta u Angh – rezydencja wodza plemienia.

Dzień 5

MON – LONGWA – HONGPOI
Przejazd do wioski Longwa, jednej z większych w prowincji Mon. Wioskę dzieli granica, więc część domów stoi po stronie indyjskiej, a reszta w Birmie. Cała miejscowość jest w praktyce pod kontrolą wodza Angh i rady starszych. Ciekawostką jest fakt, że wódz ma 60 żon, a jego władza rozciąga się na terytorium Birmy oraz indyjskiego stanu Arunachal Pradesh. Pokaz rytualnego tańca Naga i Konyak (w miarę możliwości). Po drodze wizyta na lokalnym targu i podziwianie malowniczej okolicy. Następnie postój w wiosce Hongpoi, zamieszkiwanej przez lud Konyak i zwiedzanie typowych dla nich domów z dachami pokrytymi liśćmi palmowymi. Byli łowcy głów (Konyak) pokrywają twarze ciemnymi tatuażami, w przekłutych uszach noszą pokaźne rogi zwierzęce, a na głowie efektowne nakrycia wykonane z sierści dzików, niedźwiedzi czy kozłów ozdobione kolorowymi piórami ptaków. Szyję ozdabiają mosiężnymi naszyjnikami przedstawiającymi miniaturowe głowy ludzkie, symbolizujące „złowione głowy”.

Dzień 6

MON – SIVASAGAR – JORHAT
Przejazd do Sivasagar (d. Sibsagar), stolicy dawnego królestwa Ahomów, przybyłych na te tereny w XIII wieku z prowincji Yunnan w Chinach. Miasto jest głównym ośrodkiem przetwórstwa herbaty. Najbardziej malowniczym widokiem miasta jest sztuczny zbiornik wodny Joysagar, liczący ponad 200 lat, otoczony świątyniami. Rang Ghar to oryginalna i charakterystyczna dla architektury Ahomów owalna budowla; stąd królewska rodzina oglądała pokazy walk słoni i inne sportowe zawody. Świątynia Shivadol z XVII w. uznawana jest za najwyższą świątynię Sziwy w Indiach (32 m). Obiad w lokalnej restauracji i dalszy przejazd do Jorhat, krainy plantacji herbaty, skąd pochodzi słynna na całym świecie herbata Assam, która jest także ulubionym gatunkiem mieszkańców Indii. Postój przy kilku plantacjach. Podczas gdy miasto Jorhat jest głównym ośrodkiem produkcji, plantacje rozsiane są po otaczającej okolicy i zapewniają piękne widoki na naszej trasie. Zaś centrum badań herbaty powstało w Chinnamara, kilka kilometrów od Jorhat.

Dzień 7

JORHAT – MAJULI
Przejazd na przystań Neemati Ghat. Przeprawa promem na Majuli, uznawaną za największą wyspę fluwialną świata. Unikatowa kulturowo i ekologicznie wyspa jest od XV wieku siedzibą odmiany hinduizmu opartej na tolerancji i równouprawnieniu. Wizyta w kilku klasztorach, w których mnisi, niezmiennie od XV w., kultywują tradycje edukacyjne i artystyczne.; np. w NatunSamugrisatra wykonywane są maski, a w Kamlabarisatra wspaniałe łodzie. Będzie również możliwość zobaczenia wioski zamieszkującego wyspę plemienia Miri. Pokaz rytualnego tańca plemienia Mishing (w miarę możliwości).

Dzień 8

MAJULI – ZIRO (Arunachal Pradesh)
Po śniadaniu przeprawa promem i przejazd w kierunku Ziro. Stopniowe osiąganie płaskowyżu Arunachal Pradesh. Ziro położone jest na płaskowyżu zamieszkiwanym przez plemię Apatani. Malownicze pola ryżowe dodają niezwykłego uroku okolicznym wzgórzom. Zakwaterowanie. Arunachal Pradesh, wciśnięty między Tybet, Birmę oraz Bhutan, został mianowany odrębnym stanem w 1986 roku. Ziro to jedna z najbardziej malowniczych miejscowości w tym stanie, leżąca na ok. 1500 m n.p.m. Jest główną siedzibą Apatani, liczącej ok. 50 tysięcy mieszkańców grupy etnicznej tybeto-birmańskiej, praktykującej szamanizm i animizm.

Dzień 9

ZIRO
Dolina Ziro to bujne, zielone miejsce z bambusowym lasem i polami ryżowymi. Zwiedzanie wiosek ludu Apatani, w tym wioski Hong. Apatani wyróżniają się spośród innych plemion strojem i ozdobami, mówią też odrębnym dialektem. Żyją w poligamii i są serdecznie nastawieni do turystów. Ich ogromne wioski liczą czasami ponad 1000 domów. Charakterystyczna dla kobiet z tego plemienia jest drewniana zatyczka do nosa; ambicją każdej starszej kobiety jest noszenie jak największych zatyczek. Twarze starszych kobiet i mężczyzn pokryte są pionowym tatuażem. Każda wioska ma charakterystyczne cechy; ich czapki, ubrania, ozdoby, język a nawet cechy fizyczne są zupełnie inne. Pokaz tradycyjnych tańców plemienia Apatani (w miarę możliwości).

Dzień 10

ZIRO – ITANAGAR
Po śniadaniu przejazd do Itanagar; zakwaterowanie. Po południu zwiedzanie tutejszej gompy – świątyni buddyjskiej powstałej obok zasadzonego tu przez Dalaj Lamę drzewa Bodhi. Wizyta na lokalnym rynku, na którym mieszkańcy, ubrani w tradycyjne stroje, przyjeżdżają sprzedawać swoje lokalne produkty.

Dzień 11

ITANAGAR – P.N. KAZIRANGA
Rano przejazd do Parku Narodowego Kaziranga, który w 1985 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Głównym celem utworzenia parku była ochrona zagrożonego wyginięciem nosorożca indyjskiego; obecnie na terenie parku żyje ok. 2/3 światowej populacji tego gatunku. Oszałamiająco piękny krajobraz Kaziranga obejmuje łąki sawanny, zielone i żyzne równiny rzeki Brahmaputra a także wiecznie zielone, wilgotne lasy liściaste i bagienne. Park jest rajem dla ponad 300 gatunków ptaków, a także dzikich słoni. Zamieszkują w nim dzikie bawoły azjatyckie, tygrysy, lamparty, leniwce i wiele gatunków jeleni. Wieczorem możliwość zobaczenia wioski plemienia Karbi.

Dzień 12

P.N. KAZIRANGA
Wczesnym rankiem wyjazd do parku na safari na słoniach. Powrót na śniadanie. Następnie jeep safari w celu obserwacji zwierząt i podziwiania dzikiej przyrody.

Dzień 13

KOHIMA
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Kohima. Pierwsza część podróży prowadzi przez zielone równiny Assam z licznymi ogrodami herbacianymi. Dojeżdżając do miejscowości Kohima krajobraz zmienia się na pagórkowaty. Po przyjeździe zakwaterowanie. Kohima, stolica Nagaland w północno-wschodniej części Indii, jest malowniczym miasteczkiem położonym pośród bujnej zieleni i bogactwa przyrody. Jest domem dzielnych i odważnych, a jednocześnie prostych i niewinnych plemion Naga. Późnym popołudniem spacer na teren festiwalu.

Dzień 14

KOHIMA - Festiwal Hornbill
Udział w słynnym Festiwalu Hornbill, który jest jedną z największych uroczystości rdzennych plemion wojowników Nagaland w dalekim północno-wschodnim regionie Indii. Festiwal jest organizowany dla podtrzymania plemiennych tradycji Naga. Jest to jedyna okazja zapoznania się z przedstawicielami wszystkich 16 plemion Naga, ich kulturą i tradycjami. Nazwa festiwalu Hornbill pochodzi od leśnego ptaka z rodziny dzioborożców (Buceros), symbolu piękna, brawury i pomyślności. Biało-czarne efektowne pióra były dawniej powszechnie używane do ozdoby tradycyjnych kostiumów i nakryć głowy. Festiwal ten to barwna mieszanka tańców, przedstawień, rzemiosła, parad, gier, sportu, targów żywności i ceremonii religijnych. Odsłania on kulturę i tradycję plemion, a także umacnia tożsamość Nagaland jako wyjątkowego stanu w federalnym związku indyjskim. Najważniejsze wydarzenia festiwalu obejmują tradycyjną wystawę i sprzedaż sztuki i rzemiosła, stragany z jedzeniem, stragany z ziołami leczniczymi, pokazy kwiatów. Podczas festiwalu możliwość podziwiania różnorodności kulturowej – prezentowane będą piosenki i tańce, pokazy mody, konkurs piękności, tradycyjne łucznictwo, zapasy Naga, gry autochtoniczne oraz koncert muzyczny. Taniec wojowników Hornbill jest jednym z najbardziej atrakcyjnych momentów święta.

Dzień 15

KOHIMA – DIMAPUR – DELHI
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Dimapur. Przelot do Delhi via Kalkuta. Transfer do hotelu leżącego w pobliżu lotniska (1 pokój na 4 osoby, czas na umycie się i przebranie przed podróżą). Kolacja. Późnym wieczorem transfer na lotnisko.

Dzień 16

Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.
I RATA

5000 PLN płatna przy zapisie
II RATA

płatna na 50 dni przed wyjazdem
Cena obejmuje


przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
przeloty wewnętrzne,
przejazdy klimatyzowanym autokarem/minibusem (Delhi), samochodami terenowymi, łodzią-promem,
14 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 2*/3*/eco-lodge z bambusa; pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 2000 PLN,
14 śniadań, 12 obiadów, 14 kolacji,
opłaty za pozwolenia na wjazd na tereny strzeżone,  
safari w Parku Narodowym Kaziranga, 
bilety wstępu (według programu),
opiekę polskiego pilota,
usługi lokalnych przewodników,
ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

UWAGA !


Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz składka na TFP - 13 PLN.
Cena nie obejmuje wizy do Indii. Wizę można uzyskać samodzielnie przez Internet na stronie indianvisaonline.gov.in lub za pośrednictwem biura LogosTour – koszt pośrednictwa i wizy wynosi 320 PLN. W przypadku pośrednictwa przy wpłacie II raty należy złożyć dokumentację wizową – 1 wypełniony formularz do wizy, zdjęcie paszportowe w formie cyfrowej oraz skan paszportu (strona ze zdjęciem). 
Paszport musi być ważny co najmniej pół roku od zakończenia wycieczki oraz posiadać min. 2 strony wolne.
Na zwyczajowe napiwki należy przeznaczyć ok. 70 USD.

Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy


Terminy

20.11 - 05.12.2024, 18990.00 PLN


LISTA KALENDARZ
Zmień widok
Wyjazd od
Powrót przed
Wyjazd z
Ilość dni
Wyżywienie
Dorośli
Dzieci

Ten hotel nie posiada jeszcze żadnych opinii.

#

Zostaw numer telefonu - oddzwonimy!

Proszę czekać ...